به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

آب و هوای رم

آب و هوای رم

شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا می باشد که یکی از پر جمعت ترین و بزرگترین شهرهای این کشور است.  جاذبه های دیدنی و زیبایی این شهر باعث شده است هر ساله گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند. آب و هوای رم به عنوان یکی از مناطق مهم و پایتخت کشور ایتالیا از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله مواردی که در پیش بینی وضع آب و هوا رم می توان به آن اشاره کرد، میزان رطوبت و حداقل و حداکثر میزان بارش در نواحی مختلف یا امکان بروز سیل است. آب و هوای رم مدیترانه ای است و بهار و پاییز دلچسب و گرمی دارد. آشنایی با آب و هوا رم برای سفر به این کشور لازم است . اگر شما نیز قصد سفر به رم را دارید، برای آشنایی بیشتر با آب و هوا رم با این مقاله همراه شوید.

آب و هوا رم در فصل تابستان

شهر رم دارای آب و هوایی مدیترانه ای است. در اکثر روزها در رم شاهد هوایی آفتابی هستید. آب و هوای رم در فصل بهار و پاییز بسیار عالی و دلچسب است و می توانید از قدم زدن در خیابان های شهر لذت ببرید. در فصل تابستان آب و هوای رم گرم و خشک و میانگین دمای آن بین ۳۰ تا ۳۷ درجه است.در فصل تابستان به دلیل برگزاری جشن ها و فستیوال های مختلف در این شهر، گردشگران زیادی علیرغم آب و هوا گرم به آنجا سفر می کنند. اگر شما نیز قصد سفر به رم را در فصل تابستان دارید، بهتر است لباس های خنک به همراه داشته باشید.

آب و هوای رم

آب و هوای رم

آب و هوا رم در فصل زمستان

در فصل زمستان، آب و هوای رم بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است و این نشان دهنده این است که در فصل زمستان شهر رم سرد نیست. البته در فصل زمستان امکان بارش برف هم وجود دارد بنابراین بهتر است در سفر به رم در فصل زمستان لباس های زمستانی همراه خود داشته باشید. بارش برف در رم در ۴۰ سال گذشته به گونه ای بوده است که مقدار بارش ها کم بوده و برف روی زمین نمی نشیند.

آب و هوا رم در فصل زمستان

آب و هوا رم در فصل زمستان

بهترین فصل برای سفر به رم

اگر قصد سفر به رم را دارید باید بدانید که بهترین زمان برای سفر به رم، در فصل های پاییز و بهار است. همچنین تعداد گردشگران در این ماه ها بسیار کمتر است و شما می توانید به راحتی از جاذبه های دیدنی شهر رم دیدن نمایید. آب و هوا رم در این دو فصل همانگونه که گفته شد بسیار دلچسب است. در ماه های تابستان و گرم سال، اکثر مغازه های شهر به دلیل گرما تعطیل هستند و گردشگران به سواحل این شهر می روند. همچنین در این دو فصل و مخصوصا فصل زمستان، هزینه اقامت در هتل نیز خیلی کمتر است و شما می توانید یک سفر عالی با کمترین هزینه را داشته باشید.

بهترین فصل برای سفر به رم

بهترین فصل برای سفر به رم

آب وهوا رم در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا

شهر رم از نظر موقعیت  جغرافیایی در نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد و همین آب و هوا این شهر را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین این شهر در کنار رودخانه توره قرار دارد که همین نیز باعث تغییراتی در آب و هوا این شهر می شود. همانطور که می بینید آب و هوای رم در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا کمی متفاوت است. این کشور دارای آب و هوا چهار فصل است یعنی در تمامی مناطق آن می توانید آب و هوا مختلف را مشاهده کنید. اما شهر رم یکی از مناطقی است که آب وهوای مدیترانه ای دارد و در مقایسه با نواحی مانند شمال که آب و هوا نیمه قاره ای دارند، معتدل تر است. معمولا در رم همانگونه که گفته شد، کمتر برف و باران می بینم و تقریبا یک ناحیه عاری از بارش برف است. این آب و هوا بیشتر به جنوب کشور ایتالیا شباهت دارد.

آب وهوا رم در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا

آب وهوا رم در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا

عوامل موثر بر آب و هوا رم

از عوامل دیگر که می تواند بر آب و هوا رم موثر باشد می توان به پوشش ابر ها و جهت باد اشاره کرد. شرایط اوزن و نقطه شبنم هم در آب و هوای رم در فصل زمستان چندان بی تاثیر نیستند زیرا عملا وجود لایه ازن سالم به افزایش گرما تا حدود زیادی کمک می کند. میزان رطوبت در زمان های مختلف عامل موثر بعدی در آب و هوا این منطقه است. سرعت جهت باد می تواند بر احتمال ریزش باران در یک منطقه کمک باشد. درجه حرارت این منطقه از تمامی این عوامل تاثیر می گیرد در نتیجه تمامی این عوامل بر تعادل دمای رم و آب و هوا رم موثر هستند.

عوامل موثر بر آب و هوا رم

عوامل موثر بر آب و هوا رم

پیش بینی وضعیت آب وهوا رم

معمولا به دلیل سفر های زیاد به این شهر زیبای رم که می تواند به دلایل کاری یا تفریحی باشد، پیش بینی آب و هوای رم از ۱۰ روز قبل انجام می شود و به مسافران اطلاع داده می شود تا زمان درست برای مسافرت این افراد تخمین زده شود. این پیش بینی دما شامل بالاترین و پایین ترین دما در این بازه زمانی و میزان فشار هوا یا احتمال ریزش باران یا سیل است. گاها به در فصل زمستان شاهد بارش باران و گاهی برف هستیم که معمولا مقدار آنها کم است. با گزارش آب و هوای رم مخصوصا در فصل زمستان، دمای یکه احتمال ریزش باران در آن وجود دارد گزارش داده می شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

ویزای ایتالیا ایتالیا یکی از کشور های بسیار دیدنی و گردشگری است که در جنوب قاره آفریقا قرار گرفته است. هر ساله از اکثر نقاط جهان گردشگران زیادی با اخذ ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1٫00
Loading...
۰۳ بهمن ۱۳۹۷

جمعیت فلورانس جمعیت فلورانس را به عنوان یکی از استان های پرجمعیت ایتالیا می توان به بیش از ۱.۰۰۰.۰۰۰ نفر تخمین زد. استان فلورانس یکی از استان های بزرگ ایتالیا ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۱ آذر ۱۳۹۷

جاذبه های دیدنی ایتالیا ایتالیا یکی از کشورهای زیبا در قاره اروپا است که به دلیل پیشینه فرهنگی و تاریخی که دارد دارای مکانهای زیادی است که ثبت جهانی یونسکو ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!