مشاوره و تماس رایگان

سفر به اروپا +ویزای شینگن

شماره تماس خود را وارد نمایید. با شما تماس بگیریم.

شماره شما با موفقیت دریافت شد. تا چند لحظه دیگر تماس برقرار خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

تاریخ ایتالیا

تاریخ ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای جنوبی اروپا است که قدمتی ۱۵۰ ساله دارد و به عنوان یکی از کهن ترین کشورهای دنیا شناخته می شود. در این مقاله می خواهیم به معرفی تاریخ ایتالیا و دوره های مختلف در تاریخ ایتالیا بپردازیم. برای آشنایی با تاریخ ایتالیا و گذشته این کشور کهن در این مقاله همراه ما باشید.

تاریخ ایتالیا

تاریخ ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای متمدن اروپایی است که پیشینه ای غنی دارد و به دلیل روابط گسترده دیپلماتیکی که با کشور ما داشته است تاریخچه این کشور برای اکثر افراد می تواند جالب باشد. در طول تاریخ تمدن ها و افراد مختلفی بر ایتالیا حکومت می کردند که هر کدام برای خود تاریخ گسترده ای دارند. طبق نوشته های موجود در کتاب های تاریخ ایتالیا ، یکی از اولین تمدن هایی که در ایتالیا وجود داشته اند و به این سرزمین حکمرانی می کردند، اِتروسک ها بودند. اتروسک ها هندو اروپایی تبار بودند و از ۷۰۰ سال قبل میلاد تا نیمه های قرن اول بر این سرزمین حکومت می کرده اند و در نهایت پس از شکوفایی دولت روم ناپدید شدند.

تاریخ ایتالیا در قرون وسطی

پس از ناپدید شدن اتروسک ها حکومت ایتالیا به دست پاپ ها افتاد و آنها بودند که بر این کشور حکومت می کردند. شهر رم، پایتخت امروزی کشور ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراطوری روم محل اقامت پاپ بوده و به همین دلیل این شهر یکی از مراکز سیاسی و مذهبی در تمدن غرب شناخته می شود. پس از اینکه امپراطوری روم سقوط کرد، ایتالیا به قسمت های مختلفی تقسیم شد که هر کدام از آنها به صورت خود مختار اداره می شدند و این کشور به یک کشور از هم گسیخته تبدیل شد.

تاریخ ایتالیا در قرون وسطی

تاریخ ایتالیا در قرون وسطی

تاریخ ایتالیا بعد از امپراطوری روم

پس از سقوط روم و در بین قرن های ۱۵ تا ۱۹ ایتالیا توسط دسته ها و تمدن های مختلفی از جمله بیزانسی ها، اعراب و فرانک ها اداره می شد. امپراطوری بیزانسی ادامه امپراطوری روم در کشورهای شرقی این امپراطوری بود. بیزانسی ها از سقوط امپراطوری روم جان سالم به در بردند و تا مدت ها بعد به قسمتی از اروپا حکومت می کردند.

فرانک ها نیز دسته ای از فدراسیون غربی ژرمن بودند و به عنوان یک متحد وارد امپراطوری روم شده بودند. با توجه به اینکه فرانک ها برای مدت های طولانی به قسمت اعظمی از اروپا حکومت می کردند، در بین سایر ملت ها اروپا را با نام آنها می شناختند؛ به همین دلیل است که در ایران به اروپایی، فرنگی گفته می شد.

تاریخ ایتالیا در قرن نوزدهم

با شروع قرن نوزدهم ایتالیا با تحول بزرگی روبرو شد. شهروندان ایتالیایی از حق رای برخوردار شدند و آزادی های اجتماعی در این کشور گسترش یافت. همین  دلایل باعث شد تا روند اتحاد سیاسی ایتالیا کامل شود و تاریخ ایتالیا وارد مرحله جدیدی شود. از دیگر آثار این اتحاد سیاسی می توانیم به بهبود چهره بین المللی ایتالیا و یکپارچه تر شدن آن اشاره کنیم.

با ادامه قرن نوزدهم و شروع جنگ جهانی اول ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای شرکت کننده در جنگ به کشورهای انگلیس، فرانسه و ایالات متحده پیوست. پس از آن ایتالیا برای کامل کردن روند اتحاد ملی و نفوذ کامل بر همه قسمت ها، در سال ۱۹۱۹ و در کنفرانس صلح پاریس ایتالیا به کنترل مناطق ونتریا، ترنتینو و آلتو ادیجه دست یافت.

تاریخ ایتالیا در دوره موسولینی

پس از جنگ جهانی وضعیت اقتصادی در ایتالیا بحرانی شد و آشفتگی های غیر قابل کنترلی در این کشور ایجاد شد. پس از آن موسولینی که در جنگ جهانی اول به درجه استواری دست یافته بود، از آشفتگی کشور استفاده کرد و با تشکیل حزب ملی فاشیست حکومت کشور را بدست گرفت. موسولینی ادعا می کرد می خواهد عظمت روم باستان را به ایتالیا بازگرداند ولی دوره حکومت او در ایتالیا به عنوان یک برگ سیاه در تاریخ ایتالیا ثبت شده است.

در طی سال های نخست وزیری موسولینی او فعالیت هرگونه احزاب دیگر را ممنوع کرد، آزادی های سیاسی و حقوق شهروندی را محدود کرد و پارلمان ایتالیا را به یک وجود بی خاصیت تبدیل کرد. موسولینی برای تثبیت چهره بین المللی خود و با در پیش گرفتن سیاست توسعه طلبی با هیتلر متحد شده و وارد جنگ جهانی دوم شد. در نهایت با شکست های نظامی متعدد در جنگ جهانی دوره حکومت موسولینی به اتمام رسید و رژیم فاشیست سقوط کرد.

تاریخ ایتالیا در دوره موسولینی

تاریخ ایتالیا در دوره موسولینی

تاریخ ایتالیا بعد از دوره موسولینی

پس از گذشت از موسولینی، کشور ایتالیا تلاش زیادی برای از بین بردن آثار حکومت موسولینی انجام داد. در این دوره ایتالیا با تلاش های زیاد، هرچند به سختی بازسازی شد و در نهایت در سال ۱۹۴۶ پس از یک رفراندوم، جمهوری ایتالیا متولد شد و جشن ملی در سراسر کشور برگزار شد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
۰

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

ویزای تجاری ایتالیا اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به برقراری روابط تجاری با کشور ایتالیا و دریافت ویزای تجاری ایتالیا را دارید خوب است ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

بهترین رستوران های ایتالیا ایتالیا کشوری است که در زمینه ی غذا بسیار معروف است به طوری که بهترین رستوران های ایتالیا در گروه جاذبه های گردشگری این کشور قرار ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

بهترین رستوران های رم کمتر کسی است که نام غذاهای دلفریب ایتالیایی را نشنیده باشد. در واقع بسیاری حداقل یک بار سعی کرده اند تا این غذاها را بپزند و ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!