به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

جمعیت ایتالیا

ابزارهای دردسترسجمعیت ایتالیا

جمعیت ایتالیا در سال ۲۰۱۸ در حدود ۵۹.۰۰۰.۰۰۰ نفر سرشماری شده است. جمعیت این کشور در حال حاضر ۰.۷۸% از جمعیت کل جهان را در بر می‌گیرد.  چگالی جمعیت (حاصل تقسیم نفر بر مساحت) در کشور ایتالیا، ۲۰۲ نفر بر کیلومتر مربع می‌باشد. ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در معرض کاهش جدی جمعیت قرار دارد. به همین علت دولت‌های اروپایی، با رصد دقیق، به دنبال راهکارهایی برای افزایش جمعیت در کشورهای خود هستند.
تصویر ۴

منحنی رشد جمعیت این کشور

ایتالیا چهارمین کشور پرجمعیت اروپا بعد از فرانسه، انگلستان و آلمان می‌باشد. در واقع ایتالیا را می توان در مقام بیست و سومین کشور پرجمعیت در بین کشورهای جهان قرار دارد. منحنی رشد جمعیت این کشور تا سال ۲۰۱۰ به صورت صعودی است. کاهش جمعیت این کشور از سال ۲۰۱۰ تاکنون در منحنی رشد مشخص می‌باشد. کاهش جمعیتی ۱۰۵.۴۷۲ نفر تنها در یک سال، مابین سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، بیانگر خطر جدی کاهش شدید جمعیت در کشور ایتالیا می‌باشد.

به طور کلی جمعیت این کشور رو به شهرنشینی ‌می رود. به طوری که جمعیت شهرهای بزرگ مانند رم و میلان دائما در حال زیاد شدن است و حتی حومه‌ این شهرها نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در واقع جمعیت جزیره‌های تحت حاکمیت کشور ایتالیا، رو به کاهش می‌باشد.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ جمعیت این کشور به ۵۸.۱۰۹.۹۱۸ نفر ، برسد. به طور کلی جمعیت ایتالیا را به چهار دسته کمتر از ۱۴ سال، ۱۵ تا ۴۴ سال، ۴۵ تا ۶۹ سال و ۷۰ به بالا تقسیم‌بندی می‌ کنند. در حال حاضر بیشترین جمعیت این کشور در دسته دوم و سوم این تقسیم ‌بندی، قرار می‌گیرند. منحنی رشد جمعیت این کشور، یکی از بارزترین علائم رصد جمعیت در کشور ایتالیا می‌باشد.

"منحنی

جمعیت رو به زوال ایتالیا

طبق آمار سال ۲۰۰۵، جمعیت نژادی ایتالیا که شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی اسلاو تبار، ایتالیایی آلبانی تبار و ایتالیایی یونانی تبار بوده است، تنها ۵.۸% از کل جمعیت ایتالیا است. اما از سال ۲۰۱۰ جمعیت این کشور دستخوش تغییراتی شده است. سن متوسط در ایتالیا اکنون ۴۵ سال است و فقط ۱۳.۴% از جمعیت این کشور دارای سن کمتر از ۱۵ سال هستند. جمعیت رو به زوال ایتالیا پدیده‌ای است که به یکی از بحران‌های حال حاضر این کشور تبدیل شده است.

"<yoastmark

مهاجرت در ایتالیا

جمعیت این کشور وابسته به مهاجرت می‌باشد. مهاجرت غیر قانونی در کشور ایتالیا روزانه ۶۷۰.۰۰۰ نفر، تخمین زده شده است. به طور کلی مهاجرت غیر قانونی به ایتالیا در حال افزایش است که بیشتر آنها آفریقایی تبارها هستند.

مهاجرت غیر قانونی در جمعیت ایتالیا تاثیر بالایی دارد به طوری که در سال ۲۰۱۶ این مهاجرت غیر قانونی ۴۳% رشد داشته است. اما در حوزه مهاجرت قانونی نیز جمعیت این کشور تحت تاثیر می‌باشد به نحوی که طبق آمار سال ۱۹۷۰، تنها ۵.۰۰۰.۰۰۰ خارجی در ایتالیا بوده‌اند و این آمار هر سال رو به افزایش است. ایتالیایی‌ها در دهه نوزده به ویژه تا سال ۱۹۶۰ در حدود ۷۵۰.۰۰۰ مهاجرت به خارج از کشور ایتالیا داشته‌اند.

در حال حاضر بیش از ۵.۰۰۰.۰۰۰ ایتالیایی خارج از کشور ایتالیا به دنیا می‌آیند. در حال حاضر بیش از ۱.۰۰۰.۰۰۰ رومانیایی در کشور ایتالیا زندگی می‌کنند و به این کشور مهاجرت کرده اند. با این حال بیش از ۹۶% از جمعیتاین کشور را نژاد ایتالیایی تشکیل می‌دهد. به طور کلی مهاجرت یکی از اساسی‌ ترین عوامل تاثیرگذار بر جمعیت این کشور است.

جمعیت شهرهای بزرگ ایتالیا

در چهارمین کشور پرجمعیت اروپا، ۳ شهر بزرگ، به ترتیب، رم با جمعیت ۲.۸۰۰.۰۰۰ نفر، میلان با ۱.۳۰۰.۰۰۰ نفر و ناپل با جمعیتی بالغ بر ۱.۰۰۰.۰۰۰ نفر، بیشترین چگالی جمعیت را در خود جای می‌دهند. این در حالی است که ۷۱.۸% از جمعیت ایتالیا، در شهرها زندگی می‌کنند. این در حالی که اگر جمعیت دو شهر بزرگ یعنی رم و میلان را با جمعیت حومه شهر محاسبه کنیم این اعداد به ترتیب به ۴.۲۰۰.۰۰۰ و ۵.۲۰۰.۰۰۰ نفر می‌رسد. در واقع شهرهای بزرگ ایتالیا بیشترین درصد از   جمعیت کل کشور را در خود جای می‌دهند. سیاست‌ های حکومت برای تغییر در جمعیت کل کشور، با پیشروی شهرهای بزرگ و پرجمعیت، صورت می‌پذیرد.

بررسی کاهش جمعیت این کشور

بررسی‌ها نشان از کاهش جمعیت ایتالیا در قرن ۲۱ را نشان می‌دهند. شاخص تولد ۱۳۵۳ و شاخص مرگ ۱۶۷۳ در یک روز، بیانگر جمعیت رو به زوال ایتالیا می‌باشد. تغییر نحوه زندگی و تغییرات معنادار در حوزه امید به زندگی اصلی‌ ترین علت کاهش جمعیت این کشور، بیان می‌شود.
پیش‌ بینی می‌شود که تا سال ۲۰۵۰ جمعیت این کشور، سومین جمعیت پیر در دنیا باشد. ایتالیا به عنوان چهارمین کشور پرجمعیت در اروپا، به همراه دیگر کشورهای در آستانه پیری در اروپا قرار دارد. این کشورهای اروپایی که ایتالیا نیز جزو آنها است به دنبال را‌ه‌های بالا بردن تعداد جمعیت کشورهای خود می‌باشند تا از زوال جمعیتی جلوگیری کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
۰

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

درباره فلورانس درباره فلورانس میتوان گفت شهر فلورانس یکی از زیباترین مناطق در کشور ایتالیا و قاره اروپا است. برای ورود به این شهر ابتدا بایستی ویزای مربوطه را که ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

بلیط رم اگر فردی باشید که قصد دارید برای اولین بار به رم سفر کنید، شاید آشنایی چندانی با نحوه خرید بلیط رم و اطلاعات کافی در این مورد نداشته ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

ویزای تجاری ایتالیا اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به برقراری روابط تجاری با کشور ایتالیا و دریافت ویزای تجاری ایتالیا را دارید خوب است ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!