به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

جمعیت رم

جمعیت رم

جمعیت رم با توجه به آخرین سرشماری انجام شده نزدیک به ۳.۰۰۰.۰۰۰ نفر می باشد. قابل ذکر است که نژادهای گوناگونی از افراد در این شهر در کنار هم زندگی می کنند به همین دلیل فرهنگ مردم شهر رم بسیار غنی و قابل توجه است. در زیر به اطلاعات کلی در مورد جمعیت رم و فرهنگ آنها اشاره شده است.

رم پایتخت ایتالیا و یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که با داشتن جاذبه های عظیم و باشکوه همواره شهرت فراوانی یافته است. مردم این شهر نیز بسیار به حضور گردشگران در این شهر اهمیت می دهند. طبق آخرین آمارها، که برای سرشماری جمعیت رم انجام شده است این شهر نزدیک به ۳.۰۰۰.۰۰۰ جمعیت با نژادهای مختلف دارد. البته با این وجود رم یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا به شمار می آید. البته قابل ذکر است در طول سال ها بر اثر جنگ ها و امپراطوری هایی که در این شهر به وجود آمده بود تعداد جمعیت رم نوسان های بسیاری داشته است. به گونه ای که در برخی زمان های قدیم در این شهر جمعیت رم همواره افزایش پیدا کرده بود و به یکی از قطب های اصلی برای مهاجرت در بین مردم ایتالیا تبدیل شده بود.

به همین دلیل با توجه به این مهاجرت های فراوان در طول تاریخ می توان افرادی با نژادها و فرهنگ های گوناگون در این شهر یافت به همین دلیل شهر رم از لحاظ تمدن و فرهنگ بسیار غنی می باشد و به همین دلیل همواره مورد توجه گردشگران بوده و هست.

جمعیت رم

جمعیت رم

نژاد مردم رم

شاید برای شما جالب به نظر برسد ولی تقریبا ۱۰ درصد جمعیت رم را غیر ایتالیایی تشکیل می دهد که بیشتر این افراد از کشورهای همسایه اروپایی و یا سایر کشورهای دنیا به این شهر مهاجرت کرده اند. البته بقیه جمعیت رم نیز شامل افرادی هستند که از شهرهای دیگر ایتالیا به آنجا مهاجرت کرده اند. البته در سال های مختلف تعداد مهاجران به این شهر افزایش یافته است. دلیل این امر این است که در سال های اخیر رفاه و فرصت های شغلی بسیاری برای افراد در این شهر به وجود آمده است به گونه ای که شرکت ها و کارخانه های فراوانی احداث گردیده است و همین امر سبب جذب افراد از شهرها و حتی کشورهای دیگر شده است؛ که با افزایش این پیشرفت ها احتمال افزایش جمعیت رم نیز قابل پیش بینی است.

نژاد مردم رم

نژاد مردم رم

فرهنگ مردم رم

فرهنگ مردم  رم با توجه به تنوع نژادهایی که در بالا مطرح شد بسیار غنی و گسترده است. از مهمترین فرهنگ جمعیت رم می توان به وقت شناس بودن آنها در تمام مراسم ها به ویژه در جلسات تجاری اشاره کرد، به گونه ای که حضور به موقع در هر مکانی و برای هر کاری توسط تمام اقشار مردم جمعیت رم امری بسیار مهم و پسندیده است. شما نیز اگر در بین این افراد تصمیم به زندگی داشتید حتما سعی کنید که به برخی از فرهنگ های پذیرفته شده در بین مردم  رم پایبند باشید زیرا در این صورت آنها احترام قابل توجهی به شما خواهند داشت و شما را جزو یکی از اعضای خود در نظر خواهند گرفت.

البته در طول سال ها با افزایش جمعیت رم و همچنین افزایش مهاجران به این شهر همواره فرهنگ جمعیت رم دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. قابل ذکر است جمعیت رم بیشتر به عنوان افرادی سرد و نامهربان در نظر گرفته می شوند ولی این تصور کاملا نادرست است کافی است با آنها مثل خودشان رفتار کنید آن زمان است که خواهید دید چقدر زود با شما صمیمی می شوند و به زودی شما را به مهمانی های خود دعوت خواهند کرد و شما را جزو دوست های اصلی خود هم در نظر خواهند گرفت.

فرهنگ مردم رم

فرهنگ مردم رم

نرخ رشد و تولد در بین مردم رم

نرخ رشد و تولد در بین جمعیت رم در سال های اخیر کاهش یافته است و همین امر به عنوان یکی از مهمترین نگرانی های دولت ایتالیا در نظر گرفته می شود به طوری که با افزایش رفاه و افزایش آگاهی افراد و تمایل به رفاه شخصی، معمولا افراد به دنبال این هستند که فرزند کمتری داشته باشند به همین دلیل می توان به راحتی شاهد کاهش زاد و ولد در بین جمعیت رم باشیم. البته دولت ایتالیا برای حل این مشکل ایده ها و تسهیلات گوناگونی را در نظر گرفته است که بتواند جمعیت رم را برای افزایش میزان تولد تشویق کند و در این راستا میزان نرخ تولد و رشد را افزایش دهد. تسهیلات ویژه ای برای افرادی که دارای چندین فرزند هستند در نظر گرفته شده است که شامل تحصیل رایگان و بهره مندی از رفاه درمانی و بهداشتی رایگان و شرایط ویژه برای شغل یابی می باشد

نرخ رشد و تولد در بین مردم رم

نرخ رشد و تولد در بین مردم رم

آداب و خصوصیات جمعیت رم

آداب و خصوصیات جمعیت رم نیز بسیار متنوع است به گونه ای که حتی ممکن است برخی از آداب و رسوم جمعیت رم شاید در نگاه اول برای افراد دیگر عجیب به نظر برسد ولی همه این آداب و رسوم ها در بین جمعیت رم بسیار پسندیده است. به گونه ای که شما نیز می توانید با پایبند بودن به این آداب و رسوم به سرعت در کنار آنها جایی پیدا کنید. البته مردم رم معمولا افرادی متعصب هستند و به همین دلیل باید در این شهر به قوانین و اعتقادات آنها احترام بگذارید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

هتل های رم شهر رم یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیا می باشد که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز قرار درد. اگر قصد سفر به این شهر ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

وقت سفارت ایتالیا تعیین وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزاهای توریستی، تجاری، خانوادگی و تحصیلی از مراحل مهم محسوب می شود. برای تعیین زمان مصاحبه افراد متقاضی می بایست طبق ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۱۸ آذر ۱۳۹۷

ابزارهای دردسترسجمعیت ایتالیا جمعیت ایتالیا در سال ۲۰۱۸ در حدود ۵۹.۰۰۰.۰۰۰ نفر سرشماری شده است. جمعیت این کشور در حال حاضر ۰.۷۸% از جمعیت کل جهان را در بر می‌گیرد.  ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!