به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های بسیار دیدنی و گردشگری است که در جنوب قاره آفریقا قرار گرفته است. هر ساله از اکثر نقاط جهان گردشگران زیادی با اخذ ویزای ایتالیا به این کشور مسافرت می کنند. ایتالیا علاوه بر داشتن آثار تاریخی ارزشمند و جاذبه های طبیعی بسیار زیبا، کشوری بسیار متمدن است و بسیاری از مردم برای تحصیل، کار، تجارت، زندگی و … به آن سفر می کنند.

ایتالیا

یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهایی که در اروپا وجود دارد، کشور بسیار متمدن ایتالیا است. این کشور نه تنها در زمینه های صنعت و تمدن بسیار پیشتاز است، بلکه در زمینه های فرهنگی، تاریخی و معماری نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. با توجه به آثار تاریخی ارزشمند و مناطق گردشگری بسیار زیادی که در کشور ایتالیا موجود است، سالانه تعداد زیادی گردشگر از اکثر نقاط جهان با اخذ ویزای ایتالیا به این کشور سفر می کنند. بدون شکر سفر به ایتالیا یکی از به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین سفرها بوده و خاطرات فراموش نشدنی را برای مسافران رقم خواهد زد. علاوه بر وجود جاذبه های گردشگری و تاریخی در این کشور، ایتالیا مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا کار دارند، افرادی که به درمان های پزشکی نیاز دارند و … است.

ایتالیا

 

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا کشوری است با قدمت بسیار طولانی و فرهنگی غنی که در جنوب اروپا قرار گرفته است. وجود آثار باستانی بسیار ارزشمند و همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری بی نظیر باعث شده است اروپا به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شود. دیدنی های اروپا به قدری زیاد است که نمی توان تمامی آن ها را بیان کرد. اما از مهم ترین و مشهور ترین جاذبه های این کشور می توان به برج کج پیزا، ویرانه‌های پمپئی، میدان سن مارکو، کلیسای جامع سن مارکو، برج ساعت، پله‌‌های اسپانیایی رم، میدان دی اسپاگنا، کولوسئوم، کلیسای کاتولیک رم، فونتانا تروی، عمارت باسیلیکا، پل ریالتو، موزه‌ی ونیز، کلیسای سنتا ماریا دل گرتسیه، قصر اسفورتسسکو، کلیسای جامع میلان، کلیسای سنتا ماریا دل فیوره، گالری اوفیتسی، پل وچیو، موزه واتیکان، برج پیزا، اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا

ویزا، مجوزی است که به افراد اجازه می دهد از کشور خودشان وارد یک کشور دیگر شوند. امروزه برای ورود به اغلب کشورها به خصوص کشور های اروپایی همچون ایتالیا، به ویزا نیاز خواهید داشت. ایتالیا عضو اتحادیه ی شینگن است و به همین دلیل برای سفر به این کشور باید اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید. ویزای شینگن ایتالیا یک ویزای کوتاه مدت حداکثر ۹۰ روزه است و در بازه زمانی ۱۸۰ روزه برای سفر به ایتالیا صادر می شود. اخذ ویزای ایتالیا می تواند برای اهداف متفاوتی صورت گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا خود به انواع مختلفی تقسیم می شود که هر کدام از آنها برای هدف خاصی صادر شده اند. توجه به انواع ویزای ایتالیا اهمیت بسیار خاصی دارد و نمی توان از آن ها به جای یکدیگر استفاده کرد. مهم ترین و پرطرفدار ترین ویزایی که برای کشور ایتالیا صادر می شود، ویزای توریستی است. از مهم ترین انواع ویزاهای دیگری که برای سفر به ایتالیا صادر می شوند می توان به ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای دیدار از خانواده و آشنایان و ویزای فرهنگی ورزشی اشاره کرد.

انواع ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

مراحل دریافت ویزای ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا نیازمند طی برخی مراحل بسیار مهم است که باید در هر کدام از این مراحل دقت کافی را داشته باشید. اولین مرحله ای که برای دریافت ویزای ایتالیا پیش روی شماست، تکمیل فرم های مربوطه است که به راحتی از طریق وب سایت سفارت قابل دسترسی خواهند بود. پس از تکمیل فرم لازم است متقاضی ویزای ایتالیا، روز های خالی مد نظر خود را که می تواند در آن ها به سفارت مراجعه کند، انتخاب می کند. پس از تعیین شدن وقت سفارت ایتالیا، متقاضی باید به همراه تمامی مدارک مورد نیاز در سفارت خانه حضور پیدا کرده و در مصاحبه ی حضوری شرکت کند. با توجه به حساسیت وقت سفارت ایتالیا، در صورتی که شما در زمان مشخص شده در سفارت حضور نداشته باشید، وقت شما خواهد سوخت.

مراحل دریافت ویزای ایتالیا

مراحل دریافت ویزای ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا باید برخی مدارک به صورت کامل به کنسولگری ایتالیا تحویل داده شوند. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای ایتالیا نیاز خواهد بود، عبارت اند از:

۱.       فرم پر شده ی ویزای ایتالیا

۲.      اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

۳.      گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کپی آن

۴.      دو قطعه عکس رنگی جدید با پس زمینه ی سفید در ابعاد ۳*۴

۵.      اسناد مالی از جمله گردش حساب بانکی ۶ ماه اخیر و گواهی تمکن مالی

۶.       اصل و ترجمه ی اسناد مالکیت

۷.      اصل و ترجمه ی مدارک شغلی برای افراد شاغل

۸.      اصل و ترجمه ی گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان

۹.      رضایت نامه ی محضری برای افراد زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می کنند.

۱۰.   مدارک مربوط به رزرو هتل و خرید بلیط پرواز

۱۱.    بیمه ی مسافرتی

۱۲.   ترجمه ی آخرین مدارک تحصیلی

۱۳.   ضمانت نامه ی بانکی

توجه داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک یا مخالفت با نوع ویزای درخواستی شما، ویزای ایتالیا برای شما از طرف سفارت ریجکت شده و این امر باعث می شود در دفعات بعدی برای اخذ ویزای ایتالیا با مشکل مواجه شوید. به همین دلیل توصیه می کنیم توجه کافی را به صحت مدارک و تکمیل بودن آن داشته باشید. همچنین در صورتی که شما بتوانید یک دعوتنامه از طرف یک فرد ساکن در آن جا، یک شرکت و … برای خود فراهم کنید، می توانید فرایند اخذ ویزای ایتالیا را سریع تر کرده و احتمال موافقت با آن را افزایش دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا

سفارت ایتالیا

پس از اینکه وقت سفارت ایتالیا مشخص شد، متقاضی ویزای ایتالیا باید به صورت حضوری اقدام به تحویل مدارک و مصاحبه با افسر سفارت کند. سفارت ایتالیا در شهر تهران، خیابان نوفل لوشاتو و پلاک ۷۹/۶۸ قرار دارد. در صورت نیاز شما می توانید با شماره تلفن: ۶-۶۶۷۲۶۹۵۵ (۰۲۱) تماس گرفته و یا از فکس: ۶۶۷۲۶۹۶۱ استفاده کنید. در ضمن صندوق پستی سفارت ایتالیا ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵ است. توجه کنید که سفارت ایتالیا در روز های یکشنبه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰ همچنین دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰ باز است. سفارت ایتالیا در روز های جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

هزینه ی ویزای ایتالیا

هزینه ی ویزای ایتالیا، مبلغی است که شما باید به هنگام تحویل مدارک به سفارت ایتالیا پرداخت کنید. این مبلغ به ازای هر فرد بزرگسال ۶۰ یورو، به ازای هر فرد ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و به ازای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. لازم است بدانید هزینه ی ویزای ایتالیا برای والدین، فرزندان و همسر شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است. در ضمن توجه داشته باشید هزینه ی ویزا باید به صورت نقدی در سفارت خانه تحویل داده شود، در صورتی که به دلایل مختلفی همچون نقص مدارک پرونده ی شما با مشکل برخورد کند، هزینه ی پرداختی به هیچ عنوان پس داده نخواهد شد. به همین دلیل توجه لازم را به هنگام تکمیل مدارک داشته باشید.

هزینه ی ویزای ایتالیا

هزینه ی ویزای ایتالیا

زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا

همان طور که گفته شد برای دریافت ویزا شما نیاز به وقت سفارت خواهید داشت. دریافت ویزا معمولاً کاری حساس و زمان بر است و بررسی اولیه ی مدارک ممکن است مدت زمانی بین سه هفته تا یک ماه به طول بینجامد. گاهی اوقات ممکن است حتی زمان پاسخگویی به درخواست شما بیشتر از یک ماه نیز طول بکشد، به همین دلیل توصیه می کنیم در صورتی که قصد سفر به ایتالیا را دارید، از چند ماه پیش نسبت به تکمیل مدارک و دریافت ویزا اقدام کنید.

نکاتی در مورد ویزای ایتالیا

توجه داشته باشید که به هنگام ارسال ایمیل های تعیین وقت هیچ فایل دیگری را ضمیمه نکنید، زیرا در این صورت ایمیل شما بدون بررسی پاک خواهد شد. البته فایل مربوط به دعوت نامه مستثنی است و ایرادی نخواهد داشت. با توجه به اینکه متقاضی ویزای ایتالیا باید در سفارت، علاوه بر مصاحبه و تحویل مدارک، مراحل انگشت نگاری را نیز سپری کند، به همین دلیل حضور خود شخص در سفارت الزامی خواهد بود. برای دریافت ویزای ایتالیا باید تمامی مدارک به صورت کاغذی و به ترجمه ی انگلیسی یا ایتالیایی ارائه شوند، به همین دلیل مدارک خود را به صورت الکترونیکی، فکس و … ارسال نکنید.

فعالیت های غیر قانونی در زمان گذشته یا حال، مدارک ارائه شده ی جعلی برای ویزای ایتالیا، توضیحات ناکافی و غیر منطقی در پاسخ به سؤالات افسر از هدف سفر، گذرنامه ی مخدوش یا نامعتبر، عدم اثبات توانایی مالی و توانایی بازگشت مجدد به کشور، بیمه نامه نامعتبر، نامناسب بودن نوع ویزای شینگن درخواستی و … برخی از مهم ترین مواردی هستند که ممکن است در صورت رخ دادن با ویزای ایتالیا مخالفت شود. توصیه می کنیم قبل از حضور در سفارت ایتالیا، از یک فرد با تجربه و ماهر مشورت بگیرید.

نکاتی در مورد ویزای ایتالیا

نکاتی در مورد ویزای ایتالیا

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
۰

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

مراکز خرید ایتالیا مراکز خرید ایتالیا از مهمترین مراکز خرید اجناس به روز و همچنین محل رونمائی محصولات جدید برندهای معروف می باشد. هر یک از شهرهای ایتالیا معروف به ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

تاریخ ایتالیا ایتالیا یکی از کشورهای جنوبی اروپا است که قدمتی ۱۵۰ ساله دارد و به عنوان یکی از کهن ترین کشورهای دنیا شناخته می شود. در این مقاله می ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

درباره فلورانس درباره فلورانس میتوان گفت شهر فلورانس یکی از زیباترین مناطق در کشور ایتالیا و قاره اروپا است. برای ورود به این شهر ابتدا بایستی ویزای مربوطه را که ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!