به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا مهم ترین موردی است که اگر دانشجویی تمایل به تحصیل در ایتالیا داشته باشد حتما باید آن را تهیه نماید. جهت اخذ ویزا تحصیلی بایستی تمامی مدارک مورد نیاز را به سفارت ایتالیا تحویل داده و پرونده خود را تکمیل نمائید در ادامه به صورت کلی راجب اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط آن توضیح داده شده است.

ویزای تحصیلی ایتالیا همانطور که از نام آن پیداست جهت تحصیل در کشور ایتالیا اخذ می شود. کشور ایتالیا دارای آب و هوای مناسب و مناطق دیدنی فراوان است همچنین رتبه خوب دانشگاه های ایتالیا سبب شده که دانشجوهای زیادی تمایل به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا داشته باشند. جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا حتما باید مدرک زبان خود را به سفارت تحویل دهید چرا که بدون مدرک زبان امکان اخذ ویزا وجود نخواهد داشت. همچنین دانشگاه های کشور ایتالیا تمامی رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. از جمله شهرهایی که پذیرش بیشترین دانشجو را داشته اند و از شهر های پر دانشجو به حساب می آیند می توان به شهرهای میلان، رم، بولونیا و پیزا اشاره کرد. ویزای تحصیلی ایتالیا به عنوان جواز عبور ایتالیا شناخته می شود که در همه ی موارد قابل قبول نمی باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

نحوه تشکیل پرونده برای صدور ویزای تحصیلی ایتالیا

جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا حتما باید اقدامات لازم را انجام داد. اولین قدم جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تشکیل پرونده ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد. ابتدا باید به سفارت مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهید. تشکیل پرونده به منظور درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد که پس از بررسی مورد تائید قرار خواهد گرفت. با مراجعه به سفارت ایتالیا در بخش ویزای تحصیلی، مدارک لازم به اطلاع شما خواهد رسید. در ادامه ی متن تمامی مدارک مورد نیاز ذکر شده است. در ابتدا نام و نام خانوادگی و میزان تحصیلاتتان را جویا خواهند شد و پس از تشکیل پرونده مدارک را از شما درخواست خواهند کرد که پس از ارائه ی تمامی مدارک مورد نیاز پرونده تکمیل شده و تحت بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت صحت مدارک و پیشینه ی تحصیلی متقاضی، ویزای تحصیلی وی صادر خواهد شد.

نحوه تشکیل پرونده برای صدور ویزای تحصیلی ایتالیا

نحوه تشکیل پرونده برای صدور ویزای تحصیلی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، جهت تشکیل پرونده بایستی مدارک مورد نیار آن را بشناسیم. در ابتدا و مهم ترین آنها مدرک تحصیلی شماست. چنانچه قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارید، بایستی تمامی مدارک تحصیلی خود از قبیل نمرات کل سال های تحصیل را به زبان انگلیسی یا ایتالیایی به سفارت تحویل دهید. تمامی مدارک باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشند. ارائه ی شناسنامه به زبان ایتالیایی و کپی و اصل گذرنامه از مهمترین مدارک می باشد. از مدارک دیگری که جهت تکمیل پرونده لازم است می توان به مدرک زبان انگلیسی و یک ضمانت جهت ضمانت برگشت دانشجو، سه قطعه عکس که مشخصات کلی در پشت آن نوشته شده و رزرو هتل جهت اقامت دانشجو را نام برد. تمامی این مدارک را باید به سفارت ایتالیا تحویل داده تا بقیه ی مراحل اخذ ویزای تحصیلی انجام شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی ایتالیا

معمولا ویزای تحصیلی ایتالیا به دلیل داشتن پذیرش دانشگاه کمتر امکان رد شدن خواهد داشت اما مواردی وجود دارد که ممکن است باعث رد ویزای دانشجو شده و امکان خروج از کشور برای دانشجو وجود نداشته باشد. از مهم ترین دلایلی که سبب رد شدن ویزای تحصیلی ایتالیا می شود مهر فرودگاهی است که در پاسپورت فرد خورده است. چرا که فرودگاهی که به عنوان فرودگاه غیر مجاز شناخته می شود قابل قبول سفارت ایتالیا قرار نخواهد گرفت. همچنین پاسپورتی که برای هیچ گونه سفری استفاده نشده است، جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا واجد شرایط نخواهد بود. بعد از رد شدن ویزا به هیچ عنوان قبل از ۶ ماه اقدام به ارسال دوباره ی ویزا ننمائید چرا که پس از ۶ ماه امکان تائید وجود خواهد داشت. جهت اطلاع از دلیل رد شدن ویزا بهتر است به یک مشاور مراجعه کرده و از آن راهنمائی های لازم را دریافت نمائید تا راه های رفع آن را پیدا کنید.

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی ایتالیا

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی ایتالیا

مصاحبه جهت ویزای تحصیلی ایتالیا

قبل از سفر و پرواز به ایتالیا دانشجو بایستی به سوالاتی که نماینده ایتالیا از آن می پرسد جواب دهد. از جمله سوالاتی که پرسیده خواهد شد می توان به وضعیت تاهل، دلیل اخذ ویزا، سفر به تنهایی یا دو نفره، نمایش تائید حساب بانکی، بیمه بودن یا نبودن، تعداد فرزندانتان در صورت وجود، پرداختن یا عدم پرداخت مالیات و موارد بسیاری که حتما باید قبل از سفر به آنها پاسخ دهید. این مصاحبه جهت فهم انگیزه ی شما و اهداف شما انجام می شود چرا که قبل از سفر و پذیرش دانشجو وظیفه دارند که از انگیزه دانشجو مطلع شوند. در مصاحبه حتما حواس خود را جمع کنید و به تمامی پرسش ها به درستی پاسخ دهید چرا که تمامی پرسش هایی که از شما جویا می شوند، مورد بررسی قرار می گیرند و حتما باید با جواب شما مطابقت داشته باشد.

مصاحبه جهت ویزای تحصیلی ایتالیا

مصاحبه جهت ویزای تحصیلی ایتالیا

موارد قابل توجه قبل از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

مواردی هستند که باید حتما قبل از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در نظر گرفت از مهم ترین مواردی که قبل از اقدام باید به آن توجه داشته باشید، توانایی مالی شماست چرا که باید توانایی مالی جهت رزرو هتل و امرار معاش داشته باشید. قبل از درخواست اخذ ویزا باید مدرک زبان خود را آماده کنید چرا که مدرک زبان شما جهت تکمیل پرونده ضروری است. قبل از سفر بایستی فرهنگ شهر مورد نظر در ایتالیا که در آن شهر به تحصیل خواهید پرداخت را به خوبی بشناسید تا طبق فرهنگ مردم آن شهر برخورد نمائید.

موارد قابل توجه قبل از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

موارد قابل توجه قبل از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا

بیشترین هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا به دلیل ضمانت آن می باشد که به لطف مسئولین این ضمانت به کمترین مقدار خود رسیده و دانشجویان می توانند با ارائه ی مبلغ ۵۸۱۸ یورو به ازای هر سال تحصیلی به سفارت ایتالیا برگشت خود را تضمین نمایند. همچنین از دیگر هزینه هایی که دانشجویان باید در نظر داشته باشند، میزان هزینه ی لازم جهت اقامت در آن شهر می باشد. شهریه دانشگاه های ایتالیا بین ۷۰۰-۱۰۰۰ یورو می باشد که دانشجو بایستی این مبلغ را در هر ترم پرداخت نماید. اما شهریه دانشگاه های خصوصی بسیار بالا بوده و مبلغی از حدود ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو را شامل می شود.

قوانین ویزای تحصیلی ایتالیا

هر کشور برای پذیرش دانشجو قوانینی در نظر گرفته است که باید دانشجو تمامی این قوانین را در نظر بگیرد و آنها را رعایت کند. از مهم ترین قوانینی که ایتالیا جهت پذیرش دانشجو در نظر گرفته است، سوابق تحصیلی دانشجو می باشد که باید حتما نمره قبولی از نظر کارشناسان ایتالیا را داشته باشد. این نمره قبولی به نمره درسی شما ربطی ندارد و از معیارهای دیگری جهت تشخیص استفاده می شود. همچنین برگزاری آزمون های تعیین سطح دانشجو برای سنجش دانشجو در نظر گرفته می شود. همچنین باید تعهدنامه ای جهت اجرای قوانین دانشگاهی امضا نمائید که قوانین کشور ایتالیا را اجرا خواهید کرد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
۰

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

بهترین هتل های رم یکی از مناطق تاریخی جهان شهر رم است که قدمتی چند هزار ساله دارد. بهترین هتل های رم اقامتی به یادماندنی را برای مسافرانی که این ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

هتل های رم شهر رم یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیا می باشد که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز قرار درد. اگر قصد سفر به این شهر ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۰ آذر ۱۳۹۷

دیدنی های ایتالیا برای سفر به ایتالیا شناخت دیدنی های ایتالیا از اهمیت زیادی برخوردار است. ایتالیا کشوری با سابقه ی تاریخی غنی و درخشان است. بازدید از دیدنی های ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!