مشاوره و تماس رایگان

سفر به اروپا +ویزای شینگن

شماره تماس خود را وارد نمایید. با شما تماس بگیریم.

شماره شما با موفقیت دریافت شد. تا چند لحظه دیگر تماس برقرار خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

اگر می خواهید یک سفر توریستی بی دغدغه و خاطره انگیز به ایتالیا داشته باشید، ابتدا می بایست مقدمات سفر را آماده کنید. برای سفر به ایتالیا ابتدا باید جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام کرده و خیال خودتان را از این بابت راحت کنید.

سفر توریستی به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای محبوب برای گردشگران و توریست ها در سراسر جهان می باشد. همان طور که می دانید ایتالیا یک کشور با قدمت بالاست و می توانید آثار تاریخی بسیار زیادی را در این کشور بیابید. البته علاوه بر جاذبه های تاریخی، جاذبه های گردشگری و طبیعی جالب و زیبایی نیز در این کشور یافت می شود. از جمله این جاذبه های گردشگری می توان به شهر جالب و زیبای ونیز اشاره کرد که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر خارجی از سراسر جهان می باشد. شما هم به عنوان یک ایرانی احتمالا آنچنان بی رغبت به سفر ایتالیا نیستید. گذشته از تاریخ غنی این کشور که شباهت زیادی با قدمت تاریخی کشور ما دارد، نمی توانیم به این راحتی ها از فرهنگ های مشترکی که بین ما و مردم ایتالیا وجود دارد، بگذریم. شاید همه ی این موارد خود دلایل بسیار خوبی برای یک سفر توریستی به کشور ایتالیا باشد.

سفر توریستی به ایتالیا

سفر توریستی به ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا

تا بدین جا درباره ی سفر به کشور ایتالیا صحبت کردیم. اما سفر به یک کشور خارجی به این سادگی ها هم امکان پذیر نیست. اگر پیش از این تجربه سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید، حتما با مقوله اخذ ویزای کشور مورد نظر آشنایی دارید. در ادامه نیز می خواهیم تمرکز خود را بر این موضوع گذاشته و در مورد آن بیشتر صحبت کنیم. در واقع شما برای سفر به هر کشور خارجی می بایست ویزای آن کشور را تهیه نمایید. البته این که چه نوع ویزایی باید تهیه کنید، تا حد بسیار زیادی به انگیزه ی شما از سفر به آن کشور بستگی دارد. برای مثال اگر می خواهید برای ادامه تحصیل به ایتالیا سفر کنید، باید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید. اما ما در این جا می خواهیم شما را با نحوه اخذ ویزای توریستی ایتالیا آشنا کنیم.

اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اگر تصمیم دارید ویزای توریستی ایتالیا را اخذ نمایید، باید مراحل خاصی را نیز طی نمایید و تک تک مراحل را با دقت کافی و با صبر و حوصله انجام دهید. در ادامه می توانید با مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا آشنا شوید.

  1. جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا
  2. گرفتن وقت سفارت ایتالیا
  3. مراجعه به سفارت ایتالیا در ایران
  4. صدور ویزای توریستی ایتالیا

این ها مراحل کلی اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشند. شما می بایست طبق این مراحل عمل کرده و نسبت به دریافت ویزای خود اقدام نمایید.

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

شما در ابتدا می بایست وقت سفارت کشور ایتالیا را دریافت نمایید و برای مراحل بعدی اقدام کنید. برای اخذ وقت سفارت باید از طریق ایمیل یا تلفن های سفارت اقدام کنید. به این صورت که شما می بایست اطلاعاتی نظیر اطلاعات هویتی و شماره تماس و آدرس خود را برای سفارت ایتالیا ایمیل کرده و منتظر صدور نوبت و وقت سفارت ایتالیا باشید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود به شما وقت سفارت ایتالیا داده می شود و شما در زمان مقرر باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت ایتالیا در ایران مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا را طی نمایید. در وقت سفارت شما علاوه بر تحویل مدارک لازم می بایست خود را برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری آماده کنید و این مراحل را نیز انجام دهید. با انجام این کارها بیش از نیمی از کارهای لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا را انجام داده اید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

یکی از مهمترین موضوعاتی که در هنگام اخذ ویزای توریستی ایتالیا باید به آن توجه داشته باشید، آماده سازی مدارک لازم برای این کار است. در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا را مشاهده می کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی- گذرنامه با حداقل ۲ صفحه خالی- دو قطعه عکس ۳*۴ رنگی- بیمه مسافرتی- مدارک اشتغال به کار- مدارکی که نشان دهد شما از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید و در سفر به ایتالیا دچار مشکل نخواهید شد- دعوت نامه در صورت وجود- رزرو هتل در ایتالیا- بلیط هواپیما- اگر قبلا به ایتالیا سفر کرده اید، ویزای قبلی که اخذ نموده اید را نیز به همراه داشته باشید- گردش ۶ ماهه آخر حساب- سند ملک یا زمین.

این ها اصلی ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا می باشند که با توجه به شرایط و وضعیت شما می تواند متغیر باشد. برای مثال اگر شما محصل هستید و می خواهید به ایتالیا سفر کنید، باید مدارک گواهی اشتغال به تحصیل را با خود به همراه داشته باشید. نکته ی مهم تر این که تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شوند و دارای اعتبار باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

دعوت نامه توریستی ایتالیا

یکی از مواردی که در دریافت ویزای توریستی ایتالیا می تواند تا حد بسیار زیادی به شما کمک کند، دعوت نامه ایتالیا از سوی یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در ایتالیا زندگی می کند، می باشد. شاید دعوت نامه نتواند تضمین قطعی برای اخذ ویزای ایتالیا باشد، اما یک معیار بسیار مهم برای این مورد است و به سادگی نمی توان از کنار آن عبور کرد. مواردی که باید در دعوت نامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به ایتالیا، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوت نامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به ایتالیا را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد. اگر می خواهید در مسیر اخذ ویزای توریستی ایتالیا راحت تر قدم بردارید، بهتر است از دوستان و اقوام تان که در ایتالیا زندگی می کنند بخواهید که برای شما یک دعوت نامه توریستی ارسال کنند.

سفارت ایتالیا

ایتالیا در تهران دارای سفارتخانه می باشد. سفارت ایتالیا در تهران در یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار قرار داشته و بسیار باشکوه و زیبا است.

آدرس سفارت ایتالیا:

تهران- خیابان نوفل لوشاتو- پلاک ۶۸/۷۹

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران:

تهران- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا- بن بست فرزان شرقی- پلاک ۱۵

ساعات کاری کنسولگری:

دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ تا ۱۴ عصر و روزهای یکشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳

شما با داشتن این اطلاعات می توانید به راحتی برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا اقدام کرده و کارهای مربوط به وقت سفارت ایتالیا را انجام دهید.

سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا

نکاتی که باید درباره اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدانیم:

در هنگام اخذ ویزای توریستی ایتالیا به این نکات توجه داشته باشید. برای مراجعه به سفارت ایتالیا حتما می بایست وقت قبلی گرفته باشید. شما می توانید به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل وقت بگیرید. از به همراه داشتن وسایل تیز و برنده و خطرناک خودداری کنید. از به همراه داشتن دوربین جدا خودداری کنید. کودکان زیر ۶ سال ملزم به حضور در سفارت ایتالیا نیستند. همچنین هزینه ی ویزا برای این کودکان رایگان می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
۰

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۲۶ آذر ۱۳۹۷

سوغات ایتالیا کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی بوده که سالانه مقاصد گردشگران زیادی قرار می گیرد از این رو در این مقاله ما سعی داریم تعدادی از سوغات ایتالیا ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۰۱ بهمن ۱۳۹۷

تاریخ فلورانس فلورانس یکی از شهرهای ایتالیا می باشد که دارای تاریخ با ارزش و بسیار جالبی است. تاریخ فلورانس به پیشرفت ایتالیا در زمینه های سیاسی، گردشگری و اقتصادی ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

وقت سفارت ایتالیا تعیین وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزاهای توریستی، تجاری، خانوادگی و تحصیلی از مراحل مهم محسوب می شود. برای تعیین زمان مصاحبه افراد متقاضی می بایست طبق ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!